10.00 - Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Francuska 12 - Opowieści obrazkowe / opowieści tekstowe – Cykl warsztatów projektowych dla młodzieży gimnazjalnej (zgłoszenia)
10.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe - SweetTARGi -VIII Targi cukiernicze, piekarnicze i lodziarskie (40 zł)
10.00 – Pierwsze Piętro, Warszawska 57/7 - Porankowe Pogaduchy (zapisy)
10.00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 – „Złota rybka” – spektakl (20 zł)
15.30 - Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka – Ciniba, Bankowa 11a - Otwarte Spotkania Dydaktyczne UŚ: "Skutecznie nauczać. Edukacja z neurodydaktyką w tle" (zgłoszenia, bezpłatne)
17.00 – Teatr Śląski, Scena w Galerii - "Iwona, księżniczka Burgunda" pokaz Teatru TV (wstęp wolny)
17.00 – Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego, pl. Sejmu Śląskiego 1 – warsztaty: Autobiozofia, filografia, re-dekonstrukcja Derridy (wstęp wolny)
17.00 – Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów, Sienkiewicza 3 – Cykl wykładów: „Motywy zwierzęce w historii sztuki od prehisorii do współczesności – Renesans i Barok” (wstęp wolny)
17.00 – Zamek Sielecki, Sosnowiec, Zamkowa 2 - Premiera Filmu – Wywiadu Z Artystą Zbigniewem Blukaczem (wstęp wolny)
17.30 – Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 - Kawa Z Gwiazdą - Sonia Bohosiewicz (10 zł)
18.00 – DeKato, Warszawska 28 - Warsztaty Natu kosmetyków - zrób sobie Bio Vegan krem (140 zł/3h)
20.00 - Jazz Club Hipnoza, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Before WOMEX 2017: Acid Arab (10 zł)
20.15 – Kino Światowid, 3-go Maja 7 - Tydzień Kina Hiszpańskiego: uroczyste otwarcie przeglądu + „Za późno na gniew” (18 zł)
Wtorek 28.03
9.00 – Monopol, Dworcowa 5 - III Europejski Kongres Jakości (zgłoszenia, bezpłatne)
9.30 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 – „Złota rybka” – spektakl (20 zł)
17.00 - Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - Kółko bzika linorytnika w Drzwiach Zwanych Koniem #marzec (60 zł, 50 zł)
17.00 – Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1 - Z cyklu Wszechnica – wykład prof. Krzysztofa Meyera: „Polityczne tło przemian w muzyce XX w.” (wstęp wolny)
17.00 – Muzeum Śląskie, T. Dobrowolskiego 1 - Znani i zapomniani // Olga Boznańska i Mela Muter (wstęp wolny)
17.00 - Śląski Klub Fantastyki, ul. Alfonsa Górnika 5 - Marcowe spotkanie sekcji literackiej (wstęp wolny)
17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 17, Krzyżowa 1 - Zgrane wtorki – rozgrywki gier planszowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (wstęp wolny)
17.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, Pl. Sobieskiego 2 – „Początek nowej epoki. Ewangelicy na Górnym Śląsku” (wstęp wolny)
17.00 - Starochorzowski Dom Kultury, Siemianowicka 59 - Wernisaż Wystawy Prac Plastycznych Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12 (wstęp wolny)
18.00 – DeKato, Warszawska 28 - Filozofia Acecess Consciousness i Udane Relacje z Jagodą (20 zł)
18.00 - Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie, Niepodległości 45 - Koncert Andrzej Piaseczny (95 zł)
18.30 - Strefa Centralna, Plac Sejmu Sląskiego 2 - Coders Day Katowice #6 – stawianie pierwszych kroków w branży IT (wstęp wolny, rejestracja)
18.30 - Kino Światowid, 3-go Maja 7 - Tydzień Kina Hiszpańskiego: „JEDNOOKI KRÓL” (16 zł)
19.00 – Akademia Muzyczna, Zacisze 3 - Uroczysty koncert w 80. rocznicę śmierci Karola Szymanowskiego (bezpłatne wejściówki)
19.00 - Teatr Korez, pl. Sejmu Śląskiego 2 - Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem (60 zł)
19.00 - Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1 - 10 zeta dla Kabareta - Kabaret Czołówka Piekła (10 zł)
19.30 – NOSPR - ŚRODA MŁODYCH / RECITAL STUDENTA AKADEMII MUZYCZNEJ W GDAŃSKU (1 zł)
20.30 - Kino Światowid, 3-go Maja 7 - Tydzień Kina Hiszpańskiego: „TRUMAN” (16 zł)
Czwartek 30.03
9.00 - Uniwersytet Ekonomiczny, 1 Maja 50 - Dni Otwarte 2017 (wstęp wolny)
10.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe - Absolvent Talent Days – Targi Pracy (wstęp wolny)
10.00 – Rynek Katowice - Jarmark Wielkanocny 2017 (wstęp wolny)
10.00 – Muzeum Śląskie, T. Dobrowolskiego 1 - Szychta kreatywna // Forum – w kierunku rewitalizacji integralnej (wstęp wolny, zapisy)
10.00 - BioBazar Huta Baildon, Bracka 20 - Śniadanie na wynos - jak komponować idealny lunchbox? (20 zł)
11.00 – Uniwersytet Śląski, Bankowa 12 - Zoll/Waltoś: Czy potrzebne jest państwo prawa? – debata (wstęp wolny)
15.30 – Pierwsze Piętro, Warszawska 57/7 - Matematyka jest wesoła! Dzieci w w wieku 3+ lat (zapisy)
16.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 30, Rybnicka 11 - DKK - A. Pérez-Reverte "Mężczyzna, który tańczył tango." (wstęp wolny)
16.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 10, Radockiego 70a - Warsztaty Umiejętności – spotkanie dla pań, miłośniczek szydełkowania, robótek na drutach, haftowania i innych technik (wstęp wolny)
16.00 – Akademia Muzyczna, Wojewódzka 33 - WYKŁAD AUTORSKI: Małgorzata Janicka-Słysz - "Muzyka polska po Karolu Szymanowskim: od romantyzmu modernizującego do nowego romantyzmu"
17.00 - Biblioteka Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy, Bankowa 8 - Vincent V. Severski. Spotkanie autorskie (wstęp wolny)
17.00 – Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1 - Spotkanie Klubu Dobrej Książki: „Litery” (wstęp wolny)
17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 6, Bytomska 8A - Życie motyli - Spotkanie z Katarzyną Ryrych (wstęp wolny)
17.00 – Muzeum Historii Katowic, Szafranka 9 - „Stanisław Skrowaczewski i lwowscy artyści na Śląsku”
17.00 - Business Center 1, Staromiejska 2/7 - Komunikacja z Mediami i Tajniki Pracy Dziennikarza (10 zł)
17.00 – Nowy Paradygmat, Podgórna 4 – Wykład ootwarty: Muzyka to najlepszy lek (zapisy)
17.30 - Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków, Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2 - Kabaret Smile - To Ci tłumaczę! (60 zł)
18.00 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44A - Spotkanie z Tomaszem Kostro – Koło Miłośników Historii Bogucic (2 zł, 1 zł)
18.00 – DeKato, Warszawska 28 - Gry i Narzędzia Rozwojowe z Bogusią Masny-Wizualizacje i kotwice (20 zł)
18.30 - Kino Światowid, 3-go Maja 7 - Tydzień Kina Hiszpańskiego: „OSTATNI HISZPANIE NA FILIPINACH” (16 zł)
19.00 – Akademia Muzyczna, Wojewódzka 33 - Koncert studentów klas kompozycji w ramach XXI Dni Wydziału "Kompozycja-Teoria Muzyki" (bezpłatne wejściówki)
19.00 – Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2 – Rapsztapy (wstęp wolny)
19.00 – Teatr Śląski - Małe zbrodnie małżeńskie (30 zł, 35 zł)
19.00 - Wydział Teologiczny UŚ, Henryka Jordana 18 - XVII Wieczór teologiczny (wstęp wolny)
19.00 - Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA, Sosnowiec, ul. Warszawska 2 - Kacper Ruciński, Rafał Pacześ, Łukasz Lotek Lodkowski w programie "BANG!" (50 zł)
19.00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 – Mietek Szcześniak – koncert (60 zł)
19.00 - Bytomskie Centrum Kultury, plac Karin Stanek 1 – „Przepraszam, co Pan tu robi?” (70 zł)
19.00 - Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Wojciecha Kilara 29 – „Zagubieni w skórze” (20 zł, 30 zł)
19.30 – NOSPR - NOSPR KAMERALNIE (10 zł)
20.00 - Klub Panorama, ul. Śląska 75 - PubQuiz w Panoramie! #85 (3 zł)
17.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, Pl. Sobieskiego 2 – Gorczycki anticol e moderno – koncert (wstęp wolny)
17.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 33, Ks. Markiefki 44 A – spektakl: Zawieszone (wstęp wolny)
18.00 – Rondo Sztuki, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1 - VLADO ŽABOT "Mora bukowa": promocja książki (wstęp wolny)
18.00 – Muzeum Śląskie, T. Dobrowolskiego 1 - Nie jestem już psem // wernisaż (wstęp wolny)
18.00 - Business Link, Chorzowska 6 - Business Mixer - cykl spotkań networkingowych dla przedsiębiorców z ekosystemu BL oraz regionu śląskiego (bezpłatne, zapisy)
18.00 - Miejski Dom Kultury Ligota, Franciszkańska 33 – „Widmo światła białego” (wstęp wolny)
18.00 - Nasza Dobra Szkoła, Krzyżowa 12 - Zielona i Zdrowa Wioska Rodziców (30 zł)
18.00 – NOSPR - ZAGRAJMY RAZEM / KONCERT DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (10 zł)
18.00 – Starochorzowski Dom Kultury, Siemianowicka 59 - KOLORY ŚLĄSKA – architektura: kościoły na Śląsku po 1945 roku – spotkanie (wstęp wolny)
18.15 - Centrum Diagnostyki i Terapii "In Corpore", Bażantów 2 - STREs ma sens - spotkanie informacyjne (wstęp wolny)
18.30 - Kino Światowid, 3-go Maja 7 - Tydzień Kina Hiszpańskiego: „KRWAWE GODY” (16 zł)
18.30 - Teatr Mały, Tychy, ul. ks. kard. Hlonda 1 – „Atrakcyjny Pozna Panią...” (65 zł – 95zł)
19.00 - Kinoteatr Rialto, Św. Jana 24 - Uroczysta premiera filmu "Dalida. Skazana na miłość" (20 zł)