Wydarzenia w pobliżu
Dąbrowa Górnicza
2021-12-11
27.30 km
Dąbrowa Górnicza
2021-12-17
27.30 km
Sosnowiec
2021-12-10
27.62 km
Sosnowiec
2021-12-11
27.62 km
Sosnowiec
2021-12-12
27.62 km

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 18-24.10.2021

Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Imprezy 18.10 - 24.10

Poniedziałek 18.10

9.30 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2, Katowice - MUZYCZNE PRZEDSZKOLE: Muzyczna zabawa z liczbami, czyli… I raz, i dwa, i trzy – z perkusją klaszczesz ty (9 zł)

10.00 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44a, Katowice – Spotkanie z twórcami dla dzieci: Z bajką za pan brat (bezpłatne, obowiązują zapisy)

10.00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek Główny 17, Jaworzno – Zajęcia online dla młodzieży: Memoris-book. Zajęcia pisania ekspresywnego (informacje u organizatora)

10.00 – Teatr Dormana, Teatralna 4, Będzin – Spektakl dla dzieci: „Pinokio” (kontakt: 514 874 980)

11.00 - Filharmonia Śląska, Sokolska 2, Katowice - MUZYCZNE PRZEDSZKOLE: Muzyczna zabawa z liczbami, czyli… I raz, i dwa, i trzy – z perkusją klaszczesz ty (9 zł)

11.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Gliwicka 93, Katowice - Boguś Janiszewski: rodzinne spotkanie autorskie (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

11.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Grzyśki 19a, Katowice - Klub szachowy: rozgrywki szachowe dla czytelników (bezpłatne)

11.30 - Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek Główny 17, Jaworzno – Zajęcia online dla młodzieży: Memoris-book. Zajęcia pisania ekspresywnego (informacje u organizatora)

12.00 – Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11, Sosnowiec – Wernisaż i kiermasz: Wystawy rękodzieła  prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu (wstęp wolny)

16.00 - SCK Jarzębina, Wierzbowa 2, Siemianowickie Centrum Kultury - KINO DLA DZIECI (wstęp wolny)

16.30 – Instytut Pamięci Narodowej, Św. Jana 10, Katowice – Panel dyskusyjny: W obcym mundurze. Służba przymusowa w armii niemieckiej w Europie (informacje u organizatora)

17.00 – MDK Koszutka, Grażyńskiego 47, Katowice – Podróże ze sztuką: Światło nadziei // szlakiem latarni morskich w Polsce i na świecie (informacje u organizatora)

17.00 – MDK Koszutka, Grażyńskiego 47, Katowice - WARSZTATY: Naturalne i ekologiczne kosmetyki (bezpłatne, zapisy: https://forms.gle/Epa8VDQsp345rRpw9)

17.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44a, Katowice – Spotkanie ze śląską tradycją przy ciastku i kawie o Śląsku (bezpłatne, obowiązują zapisy)

17.00 – Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11, Sosnowiec - Spotkanie DKK – Dyskusyjnego Klub Książki: „Kurator" -  Zbigniewa Kruszyńskiego (wstęp wolny)

17.30 – Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów – Spektakl: „Wiesz, że wiem” (od 85 zł)

18.00 - Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej, Pszczyńska 85, Gliwice - Warsztaty improwizacji (zgłoszenia: p.jarzembowska@samorzad.polsl.pl)

18.00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3, Chorzów - SPEKTAKL TANECZNY: „LALKARZ" W WYKONANIU STUDIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO TENDI (10 zł, 15 zł)

18.00 – Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: RZEŹ (50 zł)

19.00 – Klub Podróżników Namaste, Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Kurs pirackiego życia na Karaibach i Najniebezpieczniejsze Miejsca Chrześcijaństwa (15 zł)

19.00 – Katofonia Jazz & Blues Club, Mielęckiego 6, Katowice – Koncert: White Ward (UA) + Inverted Mind (40 zł)

19.00 – Teatr Rozbark, Wojciecha Kilara 29, Bytom – Premiera spektaklu: „MOKOSZ AST” (30 zł)

19.00 – Starochorzowski Dom Kultury, Siemianowicka 59, Chorzów - Koncert Heavy Pauses (wstęp wolny, wymagana rezerwacja: annabratek@chck.pl)

19.00 - Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów – Spektakl: REAL LOVE + LULLABY FOR THE RESTLESS (45 zł)

20.15 - Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów – Spektakl: „Wiesz, że wiem” (od 85 zł)

Wtorek 19.10

10.00 - Teatr Dormana, Teatralna 4, Będzin – Spektakl dla dzieci: „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” (kontakt: 514 874 980)

12.00 – Teatr Śląski, Rynek 10, Katowice - STUDIUM WIEDZY O TEATRZE: Spójrz na teatr (wstęp wolny)

17.00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Obrońców Westerplatte 10, Katowice - III Festiwal Góry-Literatura-Biblioteka: W górach Kirgistanu i Kazachstanu - spotkanie z podróżnikiem Mieczysławem „Hajerem” Bieńkiem (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

17.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44a, Katowice – Siłownia pamięci: Techniki pamięciowe dla seniorów (ilość miejsc ograniczona, wymagane zapisy)

17.00 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44a, Katowice – Rodzinne warsztaty plastyczne: warsztaty rękodzielnicze dla rodzin (bezpłatne, obowiązują zapisy)

17.00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek Główny 17, Jaworzno - Jesienna Akademia Kobiecości (zapisy: 784 024 163 lub 32 751 91 92)

17.00 – Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki, Zamkowa 2, Sosnowiec - Wykład: „Historia rodziny Reicherów w Sosnowcu” (wstęp wolny)

17.00 – Miejskie Centrum Kultury, Piotra Niedurnego 69, Ruda Śląska – Cykl wykładów: Akademia Kultur i Religii Świata // Barcelona Gaudiego (5 zł)

17.00 - Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3, Chorzów – „SZTUKA MIĘDZY MEDIAMI" - WARSZTATY „TAK ZMIENIŁ SIĘ ŚWIAT" (wstęp wolny, obowiązują zapisy)

18.00 – Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11, Sosnowiec - Wernisaż wystawy Sebastiana „Stecyka” Stecia: „Socjofobie Popmorpha” (wstęp wolny)

18.00 – Pasaż Kultury Andromeda, Plac Baczyńskiego 2, Tychy - „Ożenek”, reż. Jerzy Stuhr (wstęp wolny)

18.00 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: SPÓŹNIONE ODWIEDZINY (50 zł, 40 zł)

19.00 - Klub Podróżników Namaste, Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Jachtostopem przez Atlantyk (15 zł)

19.00 - Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej, Pszczyńska 85, Gliwice - Planszówki w Spirali (wstęp wolny)

19.00 - Dom Muzyki i Tańca, Gen. de Gaulle'a 17, Zabrze – Koncert: 40-TKA BAYER FULL (bezpłatne bilety, rezerwacje: https://worldmedia.pl/firma/40tkaBayerfull)

19.00 - Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów - Royal National Ballet Of Georgia Potskhishvili (od 100 zł)

19.30 – NOSPR, Wojciecha Kilara 1, Katowice - JazzKLUB // 20-lecie zespołu RGG (50 zł)

Środa 20.10

10.00 - Teatr Dormana, Teatralna 4, Będzin – Spektakl dla dzieci: „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” (kontakt: 514 874 980)

11.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Gliwicka 93, Katowice - Pokaz sfilmowanego spektaklu profilaktycznej Inki Dowlasz : Hermenegilda Ko (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Gliwicka 93, Katowice - Koncert Michaliny Malinowskiej (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

17.00 – Kinoteatr Rialto, Św. Jana 24, Katowice - English friendly: „WESELE” screening with english subtitles – seans z angielskimi napisami (19 zł)

17.00 – Klub Urbanowice MCK, Przejazdowa 8, Tychy - Kulturalna Środa: warsztaty fizyczne (wstęp wolny, obowiązują zapisy: 726 261 375)

17.00 - Zespół Szkolno-Przedszkony nr 2, Jedności 51, Tychy - Cykl wydarzeń kulturalnych w Cielmicach: warsztaty rękodzielnicze (wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 726 261 375)

17.00 – Centrum Kultury Śląskiej, Krauzego 1, Świętochłowice – Spektakl dla dzieci: Jaś i Małgosia (5 zł)

17.30 - Miejska Biblioteka Publiczna, Chrobrego 2, Katowice - Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - Rozmawiamy o: R. J. Palacio „Cud chłopak”(bezpłatne)

17.30 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: ZJEMY WASZE DZIECI. Z CEBULĄ (30 zł, 40 zł)

17.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Kalwaryjska 62D, Piekary Śląskie - Karolina Południowa: Karolina Opara-Zych na mapie poezji

18.00 – MDK Południe, Żeleńskiego 83, Katowice - Dobry film: Projekcje klasyki i nowości filmowych (informacje u organizatora)

18.00 – Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11, Sosnowiec - Filmowe środy w Mediatece: 11 twarzy Brada Pitta (wstęp tylko z bezpłatną wejściówką)

18.00 – Pałac Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1, Dąbrowa Górnicza - Van Gogh. Pola zbóż i zachmurzone niebiosa | Art Beats. Wielka sztuka w kinie (15 zł)

18.00 - Galeria Café Silesia, 3 Maja 6, Zabrze – Oprowadzanie kuratorskie „Wokół ITF. Jak studiować fotografię” (wstęp wolny)

19.00 – Sala Sejmu Śląskiego, Jagiellońska 25, Katowice – Spektakl: „Terror” (25 zł, 40 zł)

19.00 - SCK Willa Fitznera, Fitznerów 3, Siemianowice Śląskie – Kurs tańca: MILONGA W FITZNERZE (20 zł)

19.00 - Teatr Rozbark, Wojciecha Kilara 29, Bytom – Spektakl: „MOKOSZ AST” (30 zł)

19.30 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: INNI LUDZIE  (50 zł, 40 zł)

20.30 – KluboGaleria SARP, Dyrekcyjna 9, Katowice - JAM SESSION (wstęp wolny)

Czwartek 21.10

10.00 - Tyska Galeria Sportu, Edukacji 7, Tychy – Konferencja: Jak opowiadać o sporcie w muzeum – między kreacją i narracją (wstęp wolny, 515 717 430, k.hajduk@tgs.tychy.pl)

12.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Gen. Hallera 28, Katowice - Pokaz sfilmowanego spektaklu profilaktycznej Inki Dowlasz : Hermenegilda Ko (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

12.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Kalwaryjska 62D, Piekary Śląskie - Spotkanie z Heleną Leśniowską - Po naszymu do rymu... (zapisy: 32 767 59 74)

16.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Al. Sportowców 3, Siemianowice Śląskie - Spotkania z Wyobraźnią: (nie)straszne warsztaty twórcze w Czytelni (Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy: tel. 32 220 42 59)

16.00 - SCK Park Tradycji, E. Orzeszkowej 12, Siemianowice Śląskie - KINO SENIORA 60+ (ilość miejsc ograniczona)

16.30 – MDK Szopienice – Giszowiec, Obr. Westerplatte 10, Katowice - Warsztaty florystyczne: las w słoiku leżącym (55 zł, Zapisy pod nr. tel. 510-917-984 i 32 256-99-77)

17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Chrobrego 2, Katowice - W cieniu Babiej Góry: spotkanie autorskie z Ireną Małysą, autorką powieści (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

17.00 - MDK Koszutka, Grażyńskiego 47, Katowice - WARSZTATY: Naturalne i ekologiczne kosmetyki (bezpłatne, zapisy: https://forms.gle/2hnGiErmu37nGZES7)

17.00 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44a, Katowice – Integracyjne Warsztaty Kulinarne: wspólna nauka gotowania (bezpłatne, obowiązują zapisy)

17.00 – MDK Południe, Kołodzieja 42, Katowice - Białe złoto śląskiej ziemi: Otwarte spotkanie Koła Miłośników Murcek (informacje u organizatora)

17.00 – Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11, Sosnowiec - Zagłębiowski Czwartek: prelekcja dr Magdaleny Boczkowskiej - pokaz filmu: „Zielone lata" (bezpłatne wejściówki)

17.00 - SCK Park Tradycji, E. Orzeszkowej 12, Siemianowice Śląskie - KLUB GIER PLANSZOWYCH (wstęp wolny)

17.00 - Pasaż Kultury Andromeda, Plac Baczyńskiego 2, Tychy – To jest sztuka! Ideał i zuchwałość. Albrecht Dürer. (wstęp wolny)

17.30 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: MYKWA – dodatkowy termin (50 zł, 40 zł)

18.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Wajdy 21, Katowice - Oman orientalny -  dwa tygodnie z niemowlakiem na pustyni: Relacja z podróży Katarzyny, Marka i Malwinki Szewczyków (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

18.00 – Muzeum Historii Katowic, Kopernika 11, Katowice - „O filozofii, muzyce i fotografii: muzyka – nieskończoność – czas – komputery – fotografie” // Rozmowa z Grzegorzem Sendereckim na wystawie Aleksandry Kasztalskiej (biletowane)

18.00 - NOSPR, Wojciecha Kilara 1, Katowice – Koncert: Wojtek Mazolewski Quintet / MIUOSH / Krzysztof Zalewski / Spięty – Komeda (wyprzedane)

18.00 – WOLNO, Kochanowskiego 14, Katowice -  Spotkanie literackie // poczytalność #1: Agata Listoś Kostrzewa „BALLADA O ŚPIĄCYM LWIE”

18.00 – Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - XXXI Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych: Laureaci Międzynarodowego Konkursu im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (bezpłatne wejściówki)

18.00 – MDK Południe, Jankego 136, Katowice - Wernisaż wystawy Grzegorza Mitasa prezentującej studium aniołów: Skrzydlaci (informacje u organizatora)

18.00 - Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA, Warszawska 2, Sosnowiec – Koncert: KORTEZ KWADRO TOUR (od 159 zł)

18.00 - SCK Willa Fitznera, Fitznerów 3, Siemianowice Śląskie – Cykl spotkań: SIEMIANOWICE NA STAREJ FOTOGRAFII (wstęp wolny)

18.00 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: GARDEROBA DAMSKA (30 zł, 40 zł)

19.00 - Klub Podróżników Namaste, Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Mantrowanie w Namaste // Medytacja (informacje u organizatora)

19.00 – Teatr Śląski, Rynek 10, Katowice – Spektakl: „Piąta strona świata” //  K. KUTZ (20 zł – 60 zł)

19.00 – Parking przy Hali Parkowej, Kościuszki 90, Katowice - Juwenalia Śląskie 2021: Restart – Specjalna Edycja Jesienna / TYMEK / BRODKA (30 zł – 60 zł)

19.00 - Teatr Rozbark, Wojciecha Kilara 29, Bytom – Spektakl: „MOKOSZ AST” (30 zł)

19.30 - NOSPR, Wojciecha Kilara 1, Katowice - NOSPR kameralnie: Mendelssohn-Bartholdy & Messiaen (20 zł)

19.30 – Kino Kosmos, Sokolska 66, Katowice - DIUNA (1984) Davida Lyncha ponownie w Kosmosie! (16 zł)

19.30 – Kino Amok, Dolnych Wałów 3, Gliwice - Widziałem przyszłość: rok Stanisława Lema – „SOLARIS” (18 zł, 14 zł)

19.30 – Artystyczna Zabrze, gen. De Gauelle’a 17, Zabrze – Koncert premierowy: Strzała

19.45 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: MYKWA (50 zł, 40 zł)

Piątek 22.10

10.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Wajdy 21, Katowice - Pokaz sfilmowanego spektaklu profilaktycznej Inki Dowlasz : Hermenegilda Ko (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

10.00 - Teatr Dormana, Teatralna 4, Będzin – Spektakl dla dzieci: „CUDOWNA LAMPA ALLADYNA” (kontakt: 514 874 980)

11.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Gliwicka 93, Katowice - Warsztaty z Wojciechem Grajkowskim: spotkanie sfinansowane ze środków pochodzących z projektu Centrum Społecznościowe Nasze Załęże (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

12.00 – Rynek Katowice - Rynek Smaków: pożegnanie sezonu 2021

15.00 – Parking Domu Kultury Jubilat, Litewska 22, Tarnowskie Góry - Piknik z Food Truckami

16.00 - SCK Jarzębina, Wierzbowa 2, Siemianowickie Centrum Kultury - KINO DLA DZIECI (wstęp wolny)

16.00 - SCK Park Tradycji, E. Orzeszkowej 12, Siemianowice Śląskie - OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MAŁYCH FORM KARBIDKA (20 zł)

17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Gliwicka 93, Katowice - Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - Rozmawiamy o: J. Jonasson: „Analfabetka, która potrafiła liczyć” (bezpłatne)

17.00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Goetla 2, Katowice - Planszogranie dla dzieci szkolnych (bezpłatne)

17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Rybnicka 11, Katowice – Przeszłość zapisana w krajobrazie - beskidzkie polany: spotkanie z dr. Michałem Sobalą, przewodnikiem beskidzkim (bezpłatne, obowiązują zapisy lub wejściówki)

17.00 – MDK Szopienice – Giszowiec Obr. Westerplatte 10, Katowice – Spektakl teatralny: „Fajny ten film taki życiowy…” (bezpłatne wejściówki)

17.00 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44a, Katowice – Koncert z cyklu muzyka łączy pokolenia: Daniel Cebula-Orynicz z zespołem (bezpłatne, obowiązują zapisy)

17.00 - SCK Willa Fitznera, Fitznerów 3, Siemianowice Śląskie - FITZNER CAFE (5 zł)

17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Kalwaryjska 62D, Piekary Śląskie - Finisaż wystawy: „Wakacje z motylami" (wstęp wolny)

17.30 - Dom Muzyki i Tańca, Gen. de Gaulle'a 17, Zabrze – Koncert: ACCANTUS LIVE (od 100 zł)

18.00 – Aula św. Franciszka przy Bazylice w Panewnikach, Związkowa 20, Katowice - Adam Snopek – Stand-up przy fortepianie (bezpłatne wejściówki dostępne w biurze obsługi MDK Ligota)

18.00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1, Katowice – Wykłąd: Oczywiste i nieoczywiste, czyli szkło Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej // Wielki dizajn z sąsiedztwa (1 zł)

18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek Główny 17, Jaworzno - Noc Nauki w Bibliotece 2021 (wstęp wolny)

18.00 - Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11, Sosnowiec - Festiwal Przestrzeń Słowa: „Trainspotting” w Mediatece! (bezpłatne wejściówki)

18.00 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: DOM LALKI. CZĘŚĆ 2. (40 zł)

18.00 – MDK Batory, Batorego 6, Chorzów – XXVI Międzynarodowy Koncert Wspomnień: I znów jesteśmy razem (15 zł)

18.00 - SCK Zameczek, Oświęcimska 1, Siemianowice Śląskie - WERNISAŻ JUSTYNY ŚLÓSAREK (wstęp wolny)

18.15 – Kino Amok, Dolnych Wałów 3, Gliwice - Widziałem przyszłość: rok Stanisława Lema – „SZPITAL PRZEMIENIENIA” (18 zł, 14 zł)

18.30 - Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów – Spektakl: „CABARET” (29 zł)

19.00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2, Katowice – Koncert: DVOŘÁK – VII SYMFONIA | Jakowicz | Nesterowicz | KONKURS FITELBERGA – PRELUDIUM (32 zł – 55 zł)

19.00 – Teatr Śląski, Rynek 10, Katowice – Spektakl: „Piąta strona świata” //  K. KUTZ (20 zł – 60 zł)

19.00 - Parking przy Hali Parkowej, Kościuszki 90, Katowice - Juwenalia Śląskie 2021: Restart – Specjalna Edycja Jesienna / SKYTECH / DNF / I.GOT.U (30 zł – 60 zł)

19.30 - Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów – Spektakl: Nowe szaty królowej - laureaci 10. edycji ENTRÉE (20 zł)

19.45 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: WYSPA KALINA (30 zł, 40 zł)

20.00 - Leśniczówka Rock & Roll Cafe, al. Muzyków 1, Chorzów - Impreza promująca album DJ HWR - GK FORTECA (20 zł, 25 zł)

20.00 - SCK Willa Fitznera, Fitznerów 3, Siemianowice Śląskie - KARAOKE W WILLI FITZNERA (wstęp wolny)

20.30 - Dom Muzyki i Tańca, Gen. de Gaulle'a 17, Zabrze – Koncert: ACCANTUS LIVE (od 100 zł)

21.00 - Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej, Pszczyńska 85, Gliwice – Impreza:  Forever HARD presents Members of Hardstyle Attack (30 zł, 40 zł)

22.30 – Kino Światowid, 3 Maja 7, Katowice - Seans Późną Porą: „Lux Æterna"  // Gaspara Noé (19 zł)

Sobota 23.10

10.00 - Starochorzowski Dom Kultury, Siemianowicka 59, Chorzów - RODZINNY PORANEK EKSPERYMENTALNY: WARSZTATY „POD NAPIĘCIEM” (15 zł, 7 zł)

12.00 – Rynek Katowice - Rynek Smaków: pożegnanie sezonu 2021

12.00 - Parking Domu Kultury Jubilat, Litewska 22, Tarnowskie Góry - Piknik z Food Truckami

12.00 - Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3, Chorzów - SPEKTAKL DLA DZIECI PT. „CALINECZKA" W WYKONANIU ZESPOŁU TEATRALNEGO ZWIERCIADŁO (10 zł, 15 zł)

12.30 – Muzeum Górnośląskie, W. Korfantego 34, Bytom – Oprowadzenie kuratorskie: Pomiędzy magią a religią (wstęp w cenie biletu na wystawę czasową)

12.30 – Muzeum Górnośląskie, pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom - Na tropie tajemnicy: rodzinna gra terenowa w przestrzeni wystawy „Galeria Malarstwa Polskiego” (10 zł)

14.00 - Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1, Katowice – Oprowadzenie autorskie: Idee sztuki i dzieła operowe Ryszarda Wagnera (7 zł)

14.30 - Muzeum Górnośląskie, W. Korfantego 34, Bytom – Oprowadzenie kuratorskie: Pomiędzy magią a religią (wstęp w cenie biletu na wystawę czasową)

16.00  - Teatr Dormana, Teatralna 4, Będzin – Spektakl dla dzieci: „CUDOWNA LAMPA ALLADYNA” (kontakt: 514 874 980)

16.00 - SCK Park Tradycji, E. Orzeszkowej 12, Siemianowice Śląskie - OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MAŁYCH FORM KARBIDKA (20 zł)

17.00 – MDK Kazimierz, Główna 19, Sosnowiec - Metal Fest 2021 vol.12: DECAPITATED / MENTOR / DEADLY VISION / POST PROFESSION (35 zł)

17.00 – Muzeum Energetyki, Wyzwolenia 30, Łaziska Górne - Noc w Muzeum Energetyki (35 zł, wymagana wcześniejsza rezerwacja: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl)

17.00 – Dom Muzyki i Tańca, Gen. de Gaulle'a 17, Zabrze - WALDEMAR MALICKI I FILHARMONIA DOWCIPU - CO TU JEST GRANE? (od 90 zł)

17.30 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: DEBIL – dodatkowy termin (50 zł, 40 zł)

18.00 – Teatr Śląski, Rynek 10, Katowice – Spotkanie autorskie i rozmowy o Śląsku: Prosimy do stołu! ROKITA | SZCZEREK | CHOJNACKI (1 zł)

18.00 - Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11, Sosnowiec - Festiwal Przestrzeń Słowa: Irvine Welsh w Sosnowcu! (bezpłatne wejściówki)

18.00 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: BĘDZIE ZNAK (30 zł, 25 zł)

18.00 – Pałac Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1, Dąbrowa Górnicza – Spektakl: „Imię” (100 zł, 110 zł)

18.00 - Starochorzowski Dom Kultury, Siemianowicka 59, Chorzów - Spektakl „Zbrodnia i Kara” (30 zł)

18.00 – Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, Bytom - NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI I MUZYKA FILMOWA KRZESIMIRA DĘBSKIEGO (35 zł, 25 zł)

18.15 - Kino Amok, Dolnych Wałów 3, Gliwice - Widziałem przyszłość: rok Stanisława Lema – „TEST PILOTA PIRXA” (18 zł, 14 zł)

18.30 - Leśniczówka Rock & Roll Cafe, al. Muzyków 1, Chorzów – Koncert: HORRORSCOPE / MATEO COLON / PHILADELPHIA PROJECT (30 zł, 40 zł)

18.30 - Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej, Pszczyńska 85, Gliwice - PUNK GENERATION 2021 (45 zł, 60 zł)

18.30 - Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów – Spektakl: „CABARET” (29 zł)

18.55 – Kino Kosmos, Sokolska 66, Katowice - Transmisje z Metropolitan Opera w Nowym Jorku! // „W moich kościach ogień” (50 zł, 56 zł)

19.00 - Sala Sejmu Śląskiego, Jagiellońska 25, Katowice – Spektakl: „Terror” (25 zł, 40 zł)

19.00 - Teatr Rozbark, Wojciecha Kilara 29, Bytom – Spektakl: „GEMINI tryptyk” (30 zł)

19.00 - SCK Willa Fitznera, Fitznerów 3, Siemianowice Śląskie - WIECZÓR SZANTOWY W FITZNERZE (10 zł)

19.15 - Teatr Nowy, plac Teatralny 1, Zabrze - XX Festiwal Dramaturgii Współczesnej: DEBIL (50 zł, 40 zł)

19.30 - NOSPR, Wojciecha Kilara 1, Katowice - Koncert z okazji 80. rocznicy urodzin Lawrence’a Fostera: Daniel Barenboim / Lawrence Foster / NOSPR (60 zł – 150 zł)

19.30 - Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów – Spektakl: Nowe szaty królowej - laureaci 10. edycji ENTRÉE (20 zł)

20.30 – Pałac Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1, Dąbrowa Górnicza - Spektakl: „Imię” (100 zł, 110 zł)

21.00 – Fabryka Pełna Życia, Kościuszki 3, Dąbrowa Górnicza - Latino Night w Fabryce Pełnej Życia vol. 3 (25 zł)

Niedziela 24.10

11.00 – Kino Amok, Dolnych Wałów 3, Gliwice - Dziecięcy Salonik Filmowy | #bajkizpolski (10 zł)

12.00 – Rynek Katowice - Rynek Smaków: pożegnanie sezonu 2021

12.00 - Parking Domu Kultury Jubilat, Litewska 22, Tarnowskie Góry - Piknik z Food Truckami

12.00 – Miejskie Centrum Kultury, Piotra Niedurnego 69, Ruda Śląska - Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej: „Pamiętniki Adama i Ewy" Marka Twaina (8 zł)

13.00 – Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37, Katowice - Wielka giełda płytowa Katowice (wstęp wolny)

13.00 - Muzeum Górnośląskie, pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom - Najcenniejsze… – oprowadzania kuratorskie po wystawie archeologicznej (wstęp w cenie biletu na wystawę czasową)

16.00 – Rzymskokatolicka Parafia Św. Wojciecha, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Mikołów - Muzyka w Bazylice: Anna Firlus – organy oraz Dawid Biwo – bas/baryton (bezpłatne)

16.00 - Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA, Warszawska 2, Sosnowiec - Kabaret Moralnego Niepokoju (od 75 zł)

16.00 - Willa Caro, Dolnych Wałów 8A - Podwieczorki muzyczne w Willi Caro: „Nie tylko Wieniawski…” (12 zł, 16 zł)

16.00 - Miejskie Centrum Kultury, Piotra Niedurnego 69, Ruda Śląska - Koncert umuzykalniający: Maluchy w krainie dźwięku - Mamo, tato, zaśpiewajmy razem (15 zł, 25 zł)

16.00 – Teatr Mały, ks. kard. Augusta Hlonda 1, Tychy - „Tancerka” – monodram Barbary Lach (50 zł)

17.00 – Kinoteatr Rialto, Św. Jana 24, Katowice – Film // Wielcy kompozytorzy: W poszukiwaniu Chopina (20 zł)

17.00 - Filharmonia Śląska, Sokolska 2, Katowice - MULTIMEDIALNY WIECZÓR ORGANOWY | Troupová | Bartosova (14 zł – 30 zł)

17.00 - Teatr Śląski, Rynek 10, Katowice – Spektakl: „Piąta strona świata” //  K. KUTZ (20 zł – 60 zł)

17.00 – Teatr Sztuk, A. Mickiewicza 2, Jaworzno - Performatywne czytanie z ilustracjami na ekranie: „Wróbelek” (15 zł)

17.00 – SCK Bytków, Niepodległości 45, Siemianowice Śląskie – Koncert: „I DODAM JESZCZE, ŻE CIĘ KOCHAM” (40 zł)

17.00 - Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów – Spektakl: „CABARET” (29 zł)

17.45 - Kino Amok, Dolnych Wałów 3, Gliwice - Widziałem przyszłość: rok Stanisława Lema – „KONGRES (18 zł, 14 zł)

18.00 – MKD Koszutka, filia Dąb, Krzyżowa 1, Katowice - #FILIADĄB spektakl:
„ODDAM ŻONĘ W DOBRĘ RĘCE” (bezpłatne wejściówki)

18.00 - Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - XXXI Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych: Laureaci konkursów wokalnych (bezpłatne wejściówki)

18.00 - Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3, Chorzów - SPEKTAKL KOMEDIOWY PT. „ODJECHANA FARSA" - W ROLACH GŁÓWNYCH JOANNA KORONIEWSKA I PIOTR SZWEDES (60 zł, 70 zł)

18.00 - Teatr Rozrywki, Konopnickiej 1, Chorzów – Spektakl: Nowe szaty królowej - laureaci 10. edycji ENTRÉE (20 zł)

18.00 - Pałac Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1, Dąbrowa Górnicza - Klasycznie i Rozrywkowo - Dombrova Piano Duo (20 zł)

18.00 - Teatr Mały, ks. kard. Augusta Hlonda 1, Tychy - „Tancerka” – monodram Barbary Lach (50 zł)

19.00 - Klub Podróżników Namaste, Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Camino Primitivo – na najstarszym szlaku do Santiago de Compostela (15 zł)

19.00 - Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA, Warszawska 2, Sosnowiec - Kabaret Moralnego Niepokoju (od 75 zł)

19.00 - Teatr Rozbark, Wojciecha Kilara 29, Bytom – Spektakl: „GEMINI tryptyk” (30 zł)

20.00 - NOSPR, Wojciecha Kilara 1, Katowice - Richard Bona & Alfredo Rodriguez Band (150 zł – 200 zł)

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  50
Lokalizacja:

Ul. Rynek


Region turystyczny: 
Śląsk
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
RCITKato
Data wydarzenia: 
18/10/2021 - 24/10/2021
Kontakt:
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Inne
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Trasa narciarska
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX